Archiwum Państwowe w Przemyślu zaprasza do udziału w konkursie pt. „Przemyśl podczas II wojny światowej”.

O szczegółach udziału w konkursie „Przemyśl podczas II wojny światowej”, w programie „W rytmie wydarzeń” 13 września 2021 r., mówiła Agnieszka Bobowska-Hryniewicz z Archiwum Państwowego w Przemyślu.

Konkurs historyczny skierowany jest do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych z Przemyśla i terenu gminy Przemyśl i jest podzielony na trzy etapy.

Pierwszym z nich jest odnalezienie lub przygotowanie fotografii dotyczącej ludzi, miejsc lub obiektów związanych z Przemyślem podczas II wojny światowej. Następnie w drugim etapie uczestnicy konkursu wypełnią test wiedzy nt. II wojny światowej. Do finału z kolei przechodzi sześcioro uczestników z najwyższą liczbą punktów z drugiego etapu.

Ponadto konkursowi towarzyszy opowiadanie pt. „Drachen” o losach młodych ludzi, których beztroskie dzieciństwo i ulubione puszczanie latawców nad Sanem kończy się 1 września 1939 r.

Na zgłoszenia do pierwszego etapu organizatorzy czekają do 30 września 2021 r. Szczegóły nt. udziału w konkursie i regulamin można znaleźć na stronie internetowej Archiwum Państwowego w Przemyślu.