16 września 2021 r. w Jaworniku Polskim odbędzie się VI Zjazd dyrektorów Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Archidiecezji Przemyskiej.

Przemyska Rodzina Szkół im. Jana Pawła II istnieje od 2015 r. i jest częścią Stowarzyszenia Przyjaciół Podkarpackiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Coroczne spotkanie dyrektorów szkół z Archidiecezji Przemyskiej jest okazją do wymiany doświadczeń, ale także współpracy między placówkami przez cały rok szkolny.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 16 września w Jaworniku Polskim i rozpocznie się Mszą Świętą w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła, której przewodniczyć będzie Metropolita Przemyski abp Adam Szal. Tegoroczny zjazd odbędzie się w tym miejscu z racji przypadających w ubiegłym roku rocznic 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II i 25-lecia nadania imienia szkole, jednak z racji pandemii uroczystości te nie mogły się odbyć.

O przygotowaniach i programie tegorocznego Zjazdu dyrektorów Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Archidiecezji Przemyskiej, a także idei i działalności tej wspólnoty w programie „W rytmie wydarzeń”, 14 września 2021 r., opowiedziała Romana Dubas, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jaworniku Polskim.

fot. archiwum Przemyskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II