W drugi wtorek miesiąca, 14 września 2021 r., w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie odbyło się kolejne spotkanie modlitewne za wstawiennictwem św. Papieża Polaka. Wierni przez jego przyczynę modlili się o łaski dla siebie, swoich rodzin i bliskich.

Zgromadzonych w świątyni wiernych i łączących się za pośrednictwem transmisji radiowo-telewizyjnej Radia FARA przywitał gospodarz świątyni ks. prał. Jan Bielec. Natomiast modlitwie przewodniczył zaproszony na tę Eucharystię ks. dr Tomasz Picur, rektor kaplicy pw. św. Michała Archanioła na Bakończycach w Przemyślu i profesor Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu, który także wygłosił okolicznościową homilię.

W homilii kaznodzieja z racji przypadającego w tym dniu święta Podwyższenia Krzyża Świętego zwrócił uwagę, że prawda o krzyżu nie ma nic wspólnego z pesymizmem, a jest wyrazem życiowego realizmu. – Bo cierpienie jest nieodłącznie wpisane w ludzką egzystencję. Choć zawsze jest doświadczeniem trudnym, niepożądanym to jednak jeśli przeżywamy je w bliskości z Bogiem staje się dla nas szansą na dobro. Bo nawet z najtrudniejszych życiowych sytuacji Bóg potrafi wyprowadzić dobro. To zupełnie przekracza nasze ludzkie kategorie myślenia, nasza logikę, to prawdziwy cud Bożej łaski i Bożego Miłosierdzia – mówił kaznodzieja.