W minioną niedzielę, 12 września 2021 r., w Centrum Pracy z Młodzieżą w Miejscu Piastowym odbył się spektakl „Usłyszałeś szept” w wykonaniu młodzieży – uczestników warsztatów teatralnych, które odbywały się etapami: w lipcu, sierpniu oraz wrześniu 2021. Wydarzenie wpisało się w oficjalne otwarcie budynku Centrum Pracy z Młodzieżą.

Relację z prapremiery przygotował specjalnie dla Radia FARA Wojciech Kaczkowski, który był na miejscu i miał możliwość porozmawiać z młodymi aktorami, reżyserem oraz publicznością. Materiał został wyemitowany w programie „W rytmie wydarzeń”, we wtorek, 14 września 2021 r.

Spektakl powstał w ramach Uruchomienia centrów pracy z młodzieżą w Miejscu Piastowym i Skole – Dziedzictwo kulturowe i historyczne regionu rzeszowskiego i lwowskiego jako podstawa wartości edukacyjnych Ojca Bronisława Markiewicza. Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.

Z kolei w poniedziałek, 13 września 2021 r., podczas Eucharystii o godz. 11:30, której przewodniczył abp Mieczysław Mokrzycki homilię wygłosił ks. Dariusz Wilk, Przełożony Generalny Zgromadzenia św. Michała Archanioła.