W najbliższą niedzielę, 26 września 2021 r., w Komańczy podczas Mszy świętej o godz. 10.00 odbędzie się uroczyste dziękczynienie za beatyfikację Stefana kard. Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia oraz odsłonięcie i poświęcenie kamienia upamiętniającego to wydarzenie, który stanął przy Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Komańczy. Uroczystościom, które odbędą się na placu przy szkole będzie przewodniczyć abp Adam Szal.

Dlatego w piątek, 24 września 2021 r., gościem programu „W rytmie wydarzeń” był ks. Adam Liwacz, proboszcz parafii pw. św. Józefa w Komańczy, który przedstawił program dziękczynienia, zaprosił do duchowego uczestnictwa poprzez transmisję TVP3 oraz Radia FARA, a także przybliżył specyfikę Komańczy, w której jest aż trzy parafie: rzymskokatolicka, greckokatolicka i prawosławna.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Ośrodek Myśli Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Komańczy, Gmina Komańcza, Powiat Sanocki oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa w Komańczy.