Św. Maksymilian kochał Niepokalaną całym swoim życiem i wsłuchiwał się w Jej natchnienia. Jak możemy dziś iść śladem tego wielkiego Rycerza Niepokalanej? O tym rozmawiali rycerze Niepokalanej z Harmęż pod kierunkiem o. Arkadiusza Bąka OFMConv. Rozmowa znalazła się w „Audycji maryjnej” 25 września 2021 r.


Od kiedy Kościół modli się do Maryi, od kiedy uważa Ją za Matkę Miłosierdzia i co to oznacza? O tym w prelekcji ks. prof. Janusza Królikowskiego, której pierwsza część również znalazła się w audycji. Był to wykład wygłoszony podczas spotkania mariologicznego ph. „Oto Matka Twoja” zorganizowanego przez oo. dominikanów w Warszawie na Służewie 6 czerwca 2019 r.


Dla wszystkich, którzy swoje życie oddają Maryi, a zwłaszcza dla rycerzy Niepokalanej z Podkarpacia, wybrzmiało szczególne zaproszenie do Krosna. Tam w kościele oo. franciszkanów w sobotę, 2 października 2021 r., o godz. 11:00 rozpocznie się spotkanie formacyjne. Natomiast następnego dnia u OO. Franciszkanów w Jaśle po każdej Mszy Świętej będzie możliwość wstąpienia do Rycerstwa Niepokalanej.  Zaproszenie skierował o. Arkadiusz Bąk OFMConv, asystent ds. Rycerstwa Niepokalanej krakowskiej prowincji Franciszkanów.


rycerstwo.przemyska.pl