Głos Pasterza” to nowa audycja na antenie Radia FARA. Pierwszy jej odcinek w poniedziałek, 4 października 2021 r., poświęcony był wizycie „ad limina Apostolorum”, dlatego przy radiowym mikrofonie gościł abp Adam Szal, metropolita przemyski, który przybliżył czym jest ta pielgrzymka do Rzymu, czemu służy i jak przebiega.

Arcybiskup prosił także, aby wierni towarzyszyli biskupom przemyskim swoimi modlitwami, szczególnie w czwartek rano, kiedy metropolia przemyski będzie przewodniczyć Eucharystii przy grobie św. Jana Pawła II. Radio FARA będzie transmitować tę Mszę Świętą o godz. 7:10.

Wizyta „ad limina Apostolorum” polskich biskupów rozpoczęła się w poniedziałek w Rzymie poranną Mszą świętą przy grobie św. Piotra w bazylice watykańskiej. Biskupi udają się do Watykanu w czterech grupach. Każda z nich spotka się z papieżem Franciszkiem oraz odwiedzi poszczególne dykasterie watykańskie.

W pierwszej grupie, która przybyła do Watykanu znaleźli się biskupi z metropolii: warmińskiej, białostockiej, lubelskiej i przemyskiej obrządku łacińskiego.