Zaproszenie dla mieszkańców Przemyśla
na pokutno-wynagradzającą procesję różańcową,
modlitwę w intencji rozpoczynającego się Synodu Biskupów
oraz duchowego przygotowania do Synodu Archidiecezji Przemyskiej

W niedzielę, 17 października 2021 r., Męski Różaniec w Przemyślu, Wojownicy Maryi Przemyśl, grupy modlitewne działające w przemyskich parafiach, zapraszają mieszkańców Przemyśla i okolic na procesję różańcową pokutno-wynagradzającą za grzechy Polaków oraz w intencji rozpoczynającego się Synodu Biskupów i duchowego przygotowania do Synodu Archidiecezji Przemyskiej.

Wydarzenie rozpocznie się modlitwą w kościele OO. Franciszkanów w Przemyślu o godz. 15.30. Po nabożeństwie, z kościoła wyruszy procesja różańcowa ulicami Przemyśla (odmawiane będą wszystkie części Różańca św.) pod Krzyż Zawierzenia, pod którym nastąpi Akt Przeproszenia Pana Jezusa za nasze winy oraz Akt Poświęcenia Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Procesję zakończy uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Metropolity Przemyskiego, abp. Adama Szala w przemyskiej Archikatedrze, sprawowana o godz. 18.00.

Serdecznie zachęcamy parafian z miasta Przemyśla i okolic do włączenia się w tę wyjątkową inicjatywę, jednoczącą nas na modlitwie różańcowej i Eucharystii.

ks. Jan Szeląg
Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej w Przemyślu

ks. Mieczysław Rusin
Archiprezbiter Przemyski

Dariusz Lasek
Inicjator przemyskiego Męskiego Różańca