W poniedziałek, 11 października 2021 r., w audycji Caritas Archidiecezji Przemyskiej „Po prostu Miłość” tematem wiodącym był miniony „Tydzień Laudato Si”, który rozpoczęła Niedziela św. Franciszka. Centralne jej obchody odbyły się 3 października w dwóch miejscowościach: Leszczawie Dolnej i Górnej.

Tegoroczne hasło Niedzieli św. Franciszka brzmiało: „Niech cała ziemia błogosławi Pana”. W tym dniu odbyły się trzy Msze święte, które duchowo wprowadziły uczestników do zapoznania się z ekologią integralną. Homilie głosił ks. dr Tomasz Stec, znany i ceniony bioetyk, a jednocześnie Wicedyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej.

Dodatkowo miniony tydzień na antenie Radia FARA był Tygodniem „Laudato Si”. Każdego poranka Izabela Kazimierz, animator projektu „Laudato Si” w Archidiecezji Przemyskiej, proponowała Radiosłuchaczom proste zadanie, dzięki któremu małymi krokami mogli zadbać o środowisko wokół siebie.

W ramach podsumowania w poniedziałkowej audycji gośćmi były: Izabela Kazimierz, a telefonicznie Bożena Mielnikiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej w Leszczawie.