Niedziela, 10 października 2021 r., stała się okazją do obchodów 21. Dnia Papieskiego. Z tej okazji, jak co roku w Przemyślu odbyła się Pielgrzymka Młodzieży do Bazyliki Archikatedralnej.

Coroczna Pielgrzymka Młodzieży do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu jest okazją do uroczystego otwarcia nowego roku formacyjnego w grupach i wspólnotach, zarówno diecezjalnych jak i parafialnych. Przy tej okazji, z radiowym mikrofonem mieliśmy okazję zapytać młodych Archidiecezji Przemyskiej skąd i dlaczego przyjechali do Przemyśla, do jakich wspólnot należą oraz jak widzą najbliższy rok formacyjny i formowanie samych siebie we wspólnotach i grupach do których należą.

Podczas Pielgrzymki Młodzieży do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu nie zabrakło czasu na wspólne spotkania, świadectwa i śpiew, który tradycyjnie animowała Diakonia Muzyczna Archidiecezji Przemyskiej, a także grupa Ruchu Apostolstwa Młodzieży. Centrum pielgrzymki była Eucharystia pod przewodnictwem abpa Adama Szala, podczas której homilię wygłosił abp senior Józef Michalik. Jak przystało na Dzień Papieski, po modlitwie młodych zaproszono na papieską kremówkę i koncert.