W drugi wtorek miesiąca, 12 października 2021 r., w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie odbyło się kolejne spotkanie modlitewne za wstawiennictwem św. Papieża Polaka. Wierni przez jego przyczynę modlili się o łaski dla siebie, swoich rodzin i bliskich.

Zgromadzonych w świątyni wiernych i łączących się za pośrednictwem transmisji radiowo-telewizyjnej Radia FARA przywitał gospodarz świątyni ks. prał. Jan Bielec. Natomiast modlitwie przewodniczył zaproszony na tę Eucharystię ks. Władysław Dubiel, diecezjalny duszpasterz rolników i proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Soninie, który także wygłosił okolicznościową homilię.

W homilii kaznodzieja zatrzymał się nad postacią św. Piotra, pierwszego następcy Chrystusa, Głowę Kościoła katolickiego na ziemi. – Piotr wypowiedział słowa „quo vadis Domine”. Jednak nie usłyszał odpowiedzi. Postać Piotra wyglądała na omdlałą. Zaraz wstał i zawrócił do Rzymu, w którym przez następne wieki będą sprawować po śmierci jego urząd widzialnej głowy Kościoła jego następcy, którzy będą prowadzić Kościół i Boży Lud drogą zbawienia ku zbawieniu. Wieki później przyszedł czas, kiedy w trudnych chwilach niewoli naszej Ojczyzny, że zapisał na kartach wiersz narodowy prorocze słowa „pośród niesnasek Pan Bóg uderza w ogromny dzwon, dla sławieńskiego oto papieża otworzył tron”. I został otwarty tron dla papieża z kraju nad Wisłą – powiedział ks. Dubiel.

Podkreślił, że co miesiąc w krośnieńskim sanktuarium papieskim odbywa się ta piękna modlitwa za rodziny, a szczególnie w październiku także przez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej. – Pragniemy z wiara i miłością w sercu zawołać ku niebu przez wstawiennictwo świętego papieża Jana Pawła II: patronie rodzin chrześcijańskich, módl się za nami! – zaznaczył kapłan ukazując całkowite zawierzenie polskiego papieża Maryi.

Po Eucharystii wierni przed wystawionym do adoracji Najświętszym Sakramentem odmówili październikową modlitwę różańcową powierzając w sposób szczególny wszystki rodziny z terenu Archidiecezji Przemyskiej oraz intencje, które wierni tak licznie złożyli za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.