W sobotę, 9 października 2021 r., w Muzeum Archidiecezjalnym w Przemyślu odbył się wernisaż wystawy fotograficznej zatytułowanej „Kadry z czarnego lądu”. Autorką fotografii jest pochodząca z Przemyśla Felicjanka s. Agnieszka Mruga.

Fotografie prezentowane na wystawie powstały w latach 2013-2016, kiedy siostra Agnieszka kilkakrotnie przebywała w Kenii. Tam przyglądała się życiu rdzennych mieszkańców. Odwiedzała nie tylko cywilizowane osady położone wokół Góry Kenia i zachodniego wybrzeża Jeziora Wiktoria, a także bezkresne obszary pustyni Chalbi na dalekiej Północy. Przebywała też wśród koczowniczych plemion Samburu w Kenii środkowo-wschodniej.

O wystawie i możliwościach jej zwiedzania, a także innych inicjatywach Muzeum Archidiecezjalnego mówił w środę, 13 października 2021 r., w programie „W rytmie wydarzeń” ks. prał. Marek Wojnarowski, dyrektor tej instytucji.

Wystawa jest trzecią z kolei odsłoną twórczej pracy autorki, a prezentowane fotografie stanowią naturalny zapis odwiedzanych miejsc i zastanych sytuacji.