W środę, 13 października 2021 r., na antenie Radia FARA została wyemitowana kolejna audycja z cyklu „Szkoła miłości”, którą tradycyjnie pprowadziła Elżbieta Haśko (pedagog szkolny) wraz uczennicami z Zespołu Szkół w Wiązownicy.

Należy przypomnieć, że 4 października wspominaliśmy w Kościele powszechnym św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Św. Franciszek z Asyżu wierzył, że zwierzęta i rośliny nie tylko mają służyć człowiekowi, ale są odbiciem Tego, który je stworzył. Za każdym razem, gdy głaszeczmy zwierzaka, czujemy, jakby jego serce biło razem z naszym. Przy każdym powitaniu czujemy, że jego miłość jest nieskończona. Ich szlachetność i dobroć nie znają granic.

O czym musimy pamiętać, decydując się na własne zwierzę? Czego potrzebują zwierzęta? W jaki sposób pielęgnować zwierzęta? Jaką rolę odgrywają zwierzęta w życiu człowieka?

Posłuchajmy wypowiedzi młodzieży o zwierzętach, które bez wątpienia  są prawdziwymi mistrzami miłości. Każda sekunda spędzona u ich boku naszego zwierzaka jest nieocenionym darem.