Jak każdego miesiąca, tak i 22 listopada 2021 r., po raz kolejny do Czarnej k. Ustrzyk Dolnych przybyli licznie zgromadzeni pielgrzymi, aby modlić się przez wstawiennictwo św. Rity, podczas comiesięcznego nabożeństwa ku czci tej świętej. Mszy świętej przewodniczył ks. Krzysztof Bieńczak, asystent diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej i dyrektor Ośrodka KSM „Nadzieja” w Wybrzeżu k/Dubiecka.

W wygłoszonej homilii kaznodzieja m.in. starał się połączyć Liturgię Słowa danego dnia z życiem św. Rity. – To, co zachował w duchu Daniel, Chananiasz, Azariasz, Miszael. To, co w sercu zachowała wdowa ewangeliczna. To św. Rita przysposobiła również z doskonałością wielką. W swoim życiu, w tych wszystkich kataklizmach o których już tyle razy słyszeliśmy, w tym wszystkim, co czuła jako kobieta, jako człowiek, potrafiła zawierzyć – powiedział ks. Bieńczak.

Kapłan zachęcał wiernych do tego, aby za wzór św. Rity zawsze w swoim życiu starali się zaufać i dostrzegać Boga. – Warto by było próbować wpisywać się w te dni, momenty i chwile św. Rity i zastanawiać się: „a co bym mógł ja zrobić w tej sytuacji”? Trzeba zauważyć faktyczność tej kobiety. Ale faktyczność, która utkana jest nie na czynnikach mierzalnych ale faktyczność i decyzyjność, która oparta była na sercu – powiedział kaznodzieja.

Na zakończenie modlitwy tradycyjnie poświęcono róże, które wierni przynoszą ze sobą na modlitwę przez wstawiennictwo św. Rity.Zachęcamy także do wracania do homilii wygłoszonych we wcześniejszych miesiącach w ramach czuwań modlitewnych ze św. Ritą: