Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny to święto patronalne Ruchu Światło-Życie. Centralne obchody w archidiecezji przemyskiej odbyły się w Centrum Formacji Ruchu Światło-Życie „Collegium Marianum”. Mszy świętej i nabożeństwu przewodniczył bp Stanisław Jamrozek.

W okolicznościowej homilii biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej wskazał na Maryję jako przykład świętości i bezwarunkowego pełnienia woli Bożej. To Ona uczy człowieka przyjmować Słowo Boże z wiarą.

Z kolei zwracając się bezpośrednio do członków Ruchu Światło-Życie przypomniał, że oni są szczególnie wezwani do wsłuchiwania się w Boży Głos. – Dziś brzmi to zaproszenie do wszystkich członków Ruchu Światło-Życie, aby słuchać tego, co mówi Pan, żeby na tym Słowie budować swoje życie. To wezwanie, żeby słuchać także z Kościołem, bo on pomaga nam zrozumieć Słowo – powiedział bp Jamrozek.

W to wpisuje się także misja Ruchu Światło-Życie. – Sama jego nazwa wskazuje, aby napełniać się światłem, żeby życie potem potwierdzało, że rzeczywiście Pan jest z nami – wyjaśniał hierarcha. – Jak ludzie zobaczą, że Pan jest z nami, to pójdą razem z nami. O to się módlmy gorąco, żeby napełniać się Panem, żeby później stawać się czytelnym znakiem obecności Chrystusa i z ufnością iść do świata, nieść nadzieję, kiedy temu światu towarzyszą lęki i obawy – dodał biskup.

Niech Maryja Niepokalana wyprasza nam potrzebne łaski i za nami nieustannie oręduje – zakończył homilię hierarcha.


Relację z święta patronalnego przemyskiej Oazy można było usłyszeć 10 grudnia 2021 r., w programie „W rytmie wydarzeń„.