Istnieje możliwość wynajęcia bardzo ciekawej wystawy opowiadającej historie kobiet, które zdecydowały się na urodzenie dziecka mimo, że zagrażało to ich życiu lub zdrowiu. Ich historie zakończyły się szczęśliwie.
Na projekt składają się wystawa oraz książka (Centrum Myśli Jana Pawła II – 2012; wydanie drugie rozszerzone – 2016). „W wyniku długich poszukiwań udało mi się dotrzeć do 26 kobiet, które zdecydowały się opowiedzieć mi o swoich przeżyciach. Tak powstała opowieść o odwadze, o miłości, o zwycięstwie życia, o ekstremalnych wyborach zwyczajnych ludzi, o nadziei. O męstwie, które pozwoliło sfotografowanym przeze mnie kobietom przezwyciężyć lęk przed śmiercią i, chociaż było to wielkim trudem, uzdolniło je do gotowości złożenia ofiary z własnego życia lub narażenia na szwank zdrowia w imię wartości jaką stanowiło dla nich życie ich nienarodzonych dzieci. Jest to też opowieść o gorącym pragnieniu spełnienia swoich marzeń i dążeniu, mimo wielkich przeciwności, do realizacji macierzyńskiego powołania – o szaleństwie miłości, z której rodzi się życie.”

Wystawa składa się z 24 plansz w formacie B1 (100 x 70 cm). Technika: nadruk na PCV o grubości 5 mm. Plansza jest oprawiona w aluminiowe ramy. Nadaje się do ekspozycji na zewnątrz.
Opis na planszach wystawowych oraz teksty w książce są w dwóch językach: polskim i angielskim.
„Matki: mężne czy szalone?” były eksponowane w wielu parafiach oraz ośrodkach kultury w Polsce i za granicą, m.in. w Rzymie, w czasie trwania Synodu o Rodzinie.
W sprawie szczegółowych informacji dotyczących wynajęcia wystawy prosimy o kontakt telefoniczny – 510 198 474 lub mailowy: marta.karpinska@wrodzinie.pl

Autorka:
Marta Dzbeńska-Karpińska – dziennikarz i fotograf, z wykształcenia politolog i menadżer,
absolwentka Studium Fotografii Związku Polskich Artystów Fotografików w Warszawie.
Współzałożycielka portalu wrodzinie.pl i jego redaktorka.
(+48) 510 198 474
marta.karpinska@wrodzinie.pl
www.facebook.com/MatkiMezneCzySzalone