12 stycznia 2021 r., zmarł ks. prał. Marian Rajchel, założyciel Radia Archidiecezji Przemyskiej. Dlatego równy rok od tego wydarzenie na antenie Radia FARA w ramach specjalnego programu „Pamiętamy i dziękujemy!” realizowane były rozmowy z osobami zaangażowanymi w to dzieło i we współpracę z ks. Marianem, prowadzone z baszty przy kościele pw. NMP Królowej Polski w Jarosławiu – miejsca, gdzie powstało Radio.

W pierwszym wejściu z tego symbolicznego „studia” gościem był ks. Krzysztof Szczygielski, obecny proboszcz parafii pw. NMP Królowej Polski w Jarosławiu i kontynuator wielu dzieł parafialnych zainicjowanych przez śp. ks. Rajchla.

W drugim wejściu gościem „pierwszego studia” Radia FARA była Zofia Krzanowska, która współpracowała z ks. prał Rajchlem i współtworzyła dzieło, jaką była ówczesna rozgłośnia.

Z kolei w trzecim wejściu z wieży kościoła pw. NMP Królowej Polski w Jarosławiu oprócz  Zofii Krzanowskiej gościem była także Krystyna Berbeć.

W ostatnim wejściu radiowym z pierwszego studia Rozgłośni Archidiecezji Przemyskiej w Jarosławiu była możliwość podzielenia się swoją wdzięcznością i pamięcią o śp. ks. prał. Marianie Rajchlu. Ks. Andrzej Bienia, dyrektor Radia FARA odbierał telefony od Radiosłuchaczy.

Wieczorem w kościołach jarosławskich odbyły się Msze święte w intencji śp. ks. prał. Mariana Rajchla. Podczas Eucharystii w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Jarosławiu okolicznościową homilię poświęconą Założycielowi Rozgłośni Archidiecezji Przemyskiej wygłosił ks. Andrzej Bienia, obecny dyrektor Radia FARA.

W kościele rektoralnym pw. św. Mikołaja Biskupa (Opactwo Benedyktyńskie) Eucharystii przewodniczył i okolicznościową homilię wygłosił ks. Jan Jagustyn.

Eucharystię z jarosławskiego opactwa transmitowała fara.tv – Telewizja Internetowa Rozgłośni Archidiecezji Przemyskiej.

Ważnym punktem obchodów 1. rocznica śmierci ks. prał. Mariana Rajchla była także wieczorna modlitwa różańcowa o godz. 20:15 transmitowana w Radio FARA i na kanale fara.tv.


Z kolei w przeddzień pierwszej rocznicy śmierci ks. Mariana Rajchla, we wtorek 11 stycznia 2022 r., sporo o jego wkładzie w powstanie Rozgłośni Archidiecezji Przemyskiej mówili: ks. Andrzej Bienia, dyrektor Radia FARA oraz ks. Damian Noga, redaktor rozgłośni w audycji „Magazyn duszpasterski„. Był tez czas na telefony od Radiosłuchaczy.