Czy otrzymali Państwo pocztówkę z przeszłości ? Czy możliwe jest przeczytanie pozdrowień sprzed ponad 120 lat ? 

Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich przygotowało ekspozycję pn. „Pozdrowienie z Jarosławia. O pocztówkach jarosławskich”. To na tej wystawie możecie Państwo przenieść się w czasie za sprawą małych pocztówek z przełomu XIX i XX wieku.

Właśnie wtedy miasto Jarosław przeżywało okres swojej drugiej świetności. Był to czas wielkich zmian, które przeobraziły miasto w nowoczesną aglomerację z zapleczem dla potężnej armii oraz budynkami użyteczności publicznej – „Sokół”, „Gwiazda”, hala targowa, gazownia, dworzec kolejowy, nowe kamienice oraz wille najbogatszych mieszczan.

Sień muzeum zostatała zaaranżowana w klimacie tamtych czasów przez co z zamkniętego pomieszczenia wchodzimy wprost na dawne ulice Jarosławia, pełne życia, dźwięków, widoku pięknie zdobionych kamienic. W trakcie zwiedzania należy uważać na furmanki czy też tramwaj. I oby Państwo nie wydali wszystkich pieniędzy w sklepie papierniczym lub aptece…

Wystawę czynną przez cały rok koniecznie należy zobaczyć. A tymczasem z Panią Zofią Kostką-Bieńkowską- starszym kustoszem muzeum, pospacerujemy „ulicami miasta”.

Zaprasza – Andrzej Kuca