Zbliża się XXV Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. W związku z tym w środę, 12 stycznia 2022 r., w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie odbyła się konferencja prasowa dotycząca tego wydarzenia zorganizowana przez Katolicką Agencję Informacyjną. Wzięli w niej udział: bp Rafał Markowski, przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem KEP, Michael Schudrich, Naczelny Rabin Polski  oraz prof. Jan Grosfeld, członek Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem KEP. Konferencję poprowadził red. Marcin Przeciszewski, prezes KAI.

Skrót z tego wydarzenia został wyemitowany na antenie radia FARA w czwartek, 13 stycznia 2022 r., w programie „W rytmie wydarzeń„.

25. Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce będzie obchodzony 17 stycznia pod hasłem „Moje myśli nie są myślami waszymi” (Iz 55, 8). Centralne obchody odbędą się w Poznaniu, gdzie zaplanowano również bogaty program wydarzeń towarzyszących rozłożonych na dni od 10 do 20 stycznia. Główne punkty obchodów będą koncentrować się wokół wspólnych modlitw, nabożeństw biblijnych oraz spotkań podsumowujących 25 lat historii Dnia Judaizmu.

Obchody Dnia Judaizmu organizuje Komitet Episkopatu Polski do spraw Dialogu z Judaizmem. Co roku przygotowuje je inna polska diecezja. Ustanowiony przez Episkopat Dzień Judaizmu ma pomóc katolikom w odkrywaniu judaistycznych korzeni chrześcijaństwa.


Zobacz też:
Program centralnych obchodów w Poznaniu
Słowo Przewodniczącego Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem KEP