Bardzo ważnym punktem każdego Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej jest sobotnie popołudnie, kiedy to młodzi biorą udział w koncertach i programach przygotowanych przez organizatorów oraz wspólnoty działające na terenie Archidiecezji Przemyskiej.

Centrum wydarzeń z cyklu „Dumni z Ewangelii” stała się scena na placu przy Kolegiacie pw. Bożego Ciała w Jarosławiu, gdzie księża i klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu, jako Zespół „SPES” przygotowali koncert ewangelizacyjny. W tym cyklu na scenie pojawił się także Zespół „Bankruci”, który wraz ze Szkołą Nowej Ewangelizacji poprowadził koncert ewangelizacyjny. Między koncertami młodzi wzięli udział w tańcach integracyjnych prowadzonych przez Diakonię Tańca Uwielbienia Archidiecezji Przemyskiej.

W czasie trwania tych koncertów Radio FARA i FaraTv przeprowadziły rozmowy w studio plenerowym. Gośćmi pierwszego studia byli: ks. Marcin Wilk, diecezjalny duszpasterz młodzieży i ks. Maciej Ruszel, koordynator Spotkania Młodych w Jarosławiu.

W drugim wejściu ze studia plenerowego prowadzący, ks. Andrzej Bienia i ks. Robert Ryba rozmawiali z Weroniką Karnasiewicz, przedstawicielką Replay.Panama i ks. Piotrem Krzychem, odpowiedzialnym za Białą Służbę Archidiecezji Przemyskiej.

Następnie o godz. 15:00 młodzi z Replay.Panama poprowadziła modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego i zaprosiła młodych do wzięcia udziału w Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się za rok w Lizbonie. Zakończeniem tego cyklu był koncert religijno-patriotyczny w wykonaniu Diakonii Muzycznej Archidiecezji Przemyskiej.