Niedziela Miłosierdzia Bożego, 24 kwietnia 2022 r., w tym roku z inicjatywy Caritas Polska była nie tylko dniem patronalnym tej instytucji charytatywnej Kościoła katolickiego, co także Dniem Dobra! W całej Polsce odbywały się różne wydarzenia związane z obchodami Dnia Dobra. W archidiecezji przemyskiej centralnym miejscem była Wola Zarczycka.

Rodzinny Piknik rozpoczęła Eucharystia o godz. 11:00, której przewodniczył bp Stanisław Jamrozek. W homilii biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej zachęcał zebranych, aby być ludźmi dobra, czyli ludźmi Pana Boga i dostrzegać dobro wokół siebie. Następnie na placu przy kościele zaplanowanych było wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i seniorów. Jak podkreśla ks. Tomasz Stec, wicedyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej – to właśnie im w tym roku poświęcono dużo uwagi.

Wśród przygotowanych atrakcji były m.in. pokazy i kiermasze rękodzieła, prezentacje lokalnych potraw i produktów, występy artystyczne lokalnych zespołów i solistów, konkursy z nagrodami a całość zakończyły występy zespołów: Wolany i Yellow Horse.


Relację z Dnia Dobra w Woli Zarczyckiej można było usłyszeć na antenie Radia FARA w poniedziałek, 25 kwietnia 2022 r., w cotygodniowym programie Caritas Archidiecezji Przemyskiej „Po prostu Miłość”.