Ruch Światło-Życie Archidiecezji Przemyskiej proponuje swoim członkom udział w wakacyjnych rekolekcjach formacyjnych.

Przemyska Oaza swoje rekolekcje wakacyjne kieruje nie tylko do młodych, ale ofertę formacji połączonej z letnim odpoczynkiem znajdzie osoba w każdym wieku, dzięki chociażby rekolekcjom dla rodzin, które formują się w Ruchu i o tej formacji nie zapominają też w czasie wakacji.

– Będziemy przeżywać konkretne tajemnice z życia Jezusa i Maryi, które pokazują nasze wnętrze. Oddalimy się on naszej codzienności, zgromadzimy się jako mała wspólnota i pod przewodnictwem moderatora i animatorów będziemy przeżywać taki czas we wspólnocie – mówił w Radiu FARA ks. Bartłomiej Zakrzewski, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie.

Rekolekcje będą niezwykłą okazją do zatrzymania się i skupienia na relacji z Bogiem i rewizji własnych poglądów i zachowań, rozważań nad tym, czy nasze życie toczy się w jednej linii z tym, do czego zaprasza nas Chrystus. Nie zabraknie wspólnej modlitwy podczas codziennych Eucharystii i adoracji, a szczególną pomocą na drodze do pogłębienia wiary będą konferencje i rozmowy.

Jak dodał ks. Zakrzewski, motywem przewodnim rekolekcji będzie „Życie w Świetle”, które jest hasłem trwającego w oazie roku formacyjnego: – Temat wskazuje nam na Światło, którym jest Jezus. To On mówi „Ja jestem światłością świata. Kto idzie za mną, nie chodzi w ciemności, lecz będzie mieć światło życia”. Chcemy rozważać ten temat w czasie tegorocznych rekolekcji, co to znaczy żyć w świetle? Może się okazać, że żyjemy w ciemności. Oczywiście chodzi o nasze życie wewnętrzne.

O tym czym się charakteryzują wakacje z Oazą, jak długo trwają i dlaczego warto wziąć w nich udział ks. Zakrzewski mówił podczas programu „W rytmie wydarzeń”, 9 maja 2022 r.

Ruch Światło-Życie Archidiecezji Przemyskiej przygotował dla swoich członków prawie 30 turnusów rekolekcyjnych, zarówno do dzieci, młodzieży i dorosłych, jak też wspólny dla całych rodzin, formujących się we wspólnocie.

Wakacyjne oazy będą odbywać się w różnych domach rekolekcyjnych w regionie: w Rzepedzi, Heluszu, Lipniku, Myczkowie, Zboiskach, Starej Wsi, Przemyślu i Miejscu Piastowym, ale także w szkołach w Adamówce, Ropience, Nowej Sarzynie i Jelnej. Wyjątkowym czasem będzie turnus pielgrzymkowy, czyli wyjazd na rekolekcje do Medugorie.

Podczas rozmowy w Radiu FARA ks. Zakrzewski zachęcił, aby już teraz zastanowić się, czy rekolekcje są dobrą formą spędzenia wakacji i podjąć decyzje o swoim zgłoszeniu na jeden z wybranych turnusów. Szczegóły nt. rekolekcji wakacyjnych można znaleźć na stronie oaza.przemyska.pl.