Rowerzyści rozpoczęli nowy sezon. W niedzielę, 8 maja 2022 r., w Kalwarii Pacławskiej odbyła się Msza Święta w intencji użytkowników jednośladów.

Każdego roku wzgórze kalwaryjskie staje się miejscem wiosennych spotkań wielu osób, grup i wspólnot. Tym razem przed Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej pojawiły sie rowery oraz ich użytkownicy, którzy przybyli modlić się o bezpieczne kilometry.

Podczas homilii do rowerzystów  zwrócił się o. Aleksander Paprzycki, franciszkanin: – Pasja pcha was z dala od domu, aby wyjeżdżać w piękno przyrody. Powoduje, że nawet jeśli jedziemy w grupie, to tak na prawdę często jesteśmy sami z sobą, ze swoimi myślami, z tym co przezywamy.

Kaznodzieja zaznaczył, że mijane przez nas miejsca są dla nas śladami obecności Boga: – Często na naszej polskiej ziemi mijamy krzyże, kapliczki i kościoły. Miejmy świadomość, że Bóg jest blisko. Nie śledzi nas, ale zaprasza.

Rowerzyści z jednośladów korzystają dla zdrowia, rekreacji, sportu czy dla szybkiego przemieszczenia się. Wielu z nich przyjechało na Kalwarię Pacławską, aby modlić się o błogosławieństwo i bezpieczeństwo podczas podróży.

Na koniec Mszy Świętej odbyło się błogosławieństwo i pokropienie wodą święconą rowerzystów oraz jednośladów.