Człowiek hurtowo produkuje śmieci i najgorsze że wielu zostawia je tam gdzie popadnie: na ulicy, nad jeziorem, w lesie, na klatce schodowej, w biurze. Co zrobić, aby zadbać o czystość naszego otoczenia? 11 maja obchodzimy „Dzień bez śmiecenia”.

W środowym programie „W rytmie wydarzeń” mieliśmy okazję porozmawiać o kampanii pt. „Dzień bez śmiecenia”, której organizatorem jest Rekopol – Organizacja Odzysku Opakowań SA.

Nasz gość, Maria Jędrzejewska, specjalista ds. Komunikacji Marketingowej w Rekopolu, mówiła dlaczego ważnym jest, aby ograniczyć ilość wytwarzanych w naszych domach śmieci, ale też zwróciła uwagę na właściwą segregację odpadów, co nie tylko pozwoli zadbać o czyste otoczenie, ale też będzie ogromnym wsparciem procesu recyklingu.

Jędrzejewska zwróciła też uwagę na potrzebę szerzenia wiedzy nt. segregacji, która realizowana jest m.in. przez kampanię „Dzień bez śmiecenia”.

Dzień bez Śmiecenia to pomysł wypracowany przez młodzież z kilkunastu krajów współdziałających w ramach międzynarodowego programu „Europejski Eko-Parlament Młodzieży” w 2007 r., przedsięwzięcia firmowanego przez PRO EUROPE (organizację zrzeszającą działające w ramach systemu Zielonego Punktu organizacje odzysku), a koordynowanego i organizowanego w Polsce przez Rekopol O.O.O. SA. Celem jest propagowanie prawidłowych zasad segregowania odpadów, promowanie proekologicznych postaw i ochrony środowiska.