Dyrekcja i pracownicy Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu zapraszają dzieci i młodzież do udziału w konkursie literacko-plastycznym pt. „Recepta na zdrowie. Troska o kondycję fizyczną i psychiczną po pandemii Covid-19”.

O założeniach konkursu i zasadach udziału mówił w programie „W rytmie wydarzeń” – 11 maja 2022 r. – Paweł Bugira, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu.

Jak mówił, stan pandemii (przynajmniej na razie) się skończył, ale koronawirus SARS-CoV-2 nie zniknął. W dużej mierze od nas wszystkich zależy, na ile będzie groźny i czy pandemia znów nas dotknie.

W ramach konkursu, dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i średnich z Przemyśla i powiatu przemyskiego, są zaproszone do przygotowania wyjątkowej „recepty na zdrowie”, która zostanie przedstawiona literacko lub plastycznie.

Konkurs odbywać się będzie w trzech kategoriach:

  • plastyczna dla uczniów klas I-III,
  • plastyczna dla uczniów klas IV-VIII,
  • literacka dla uczniów szkół średnich.

Do Konkursu można zgłaszać prace plastyczne przygotowane dowolną techniką w formacie A3/A2 oraz prace literackie w dowolnym rodzaju (np. epika, liryka, dramat) i składać je osobiście lub drogą pocztową do 18 maja 2022 roku na adres: Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu, 37-700 Przemyśl, ul. Monte Cassino 18 – Dział Organizacji, Umów i Promocji.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu.