Pracują w szpitalach, przychodniach. O każdej porze obecne są przy pacjencie. To właśnie pielęgniarki, które swoją pracą służą osobom chorym i cierpiącym. 12 maja obchodzą swoje święto.

Z tej okazji gościem programu „W rytmie wydarzeń” była Barbara Stawarz, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu.

Podczas rozmowy przypomniała kim jest pielęgniarka, jakie zadania do niej należą, a także zwróciła uwagę, że to nie tylko praca dla pań, ale też panów. Mowa o pielęgniarzach, którzy są wielką pomocą w pracy z pacjentami.

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki jest okazją do wyrażenia wdzięczności za codzienną pracę. W sposób szczególny wyrażona zostanie ona w piątek, 13 maja 2022 r., przez wręczenie pracownikom szpitala w Przemyślu Krzyży Zasługi, za zasługi w działalności na rzecz ochrony zdrowia publicznego.

Ponadto dyrektor przemyskiego szpitala podzieliła się radością otwarcia zmodernizowanych oddziałów szpitalnych: Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej i Urologicznego z Pododdziałem Urologii Onkologicznej oraz Pracownie Endoskopową.

Miejsca te zostały uroczyście otwarte i oddane do użytku 4 maja. Ich poświęcenia dokonał Metropolita Przemyski abp Adam Szal.