W uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 5 czerwca 2022 r., w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Potoku k. Krosna odbędzie się koncert POP-ORATORIUM „Miłosierdzie Boże”, który zainauguruje cykl comiesięcznych Wieczorów Miłosierdzia.

Wieczory Miłosierdzia w Potoku są nawiązaniem do modlitewnych spotkań plenerowych, które przed kilku laty odbywały się w Zboiskach k. Sanoka. Ich inicjatorem był ks. Janusz Zajdel, który obecnie pracuje w parafii w Potoku.

Jak mówił w programie „W rytmie wydarzeń”, 16 maja 2022 r., ks. Zajdel, przygotowanie do tych wydarzeń jest wieloetapowe.

Aby przygotować piękną oprawę Wieczorów Miłosierdzia, ks. Janusz Zajdel zaproponował udział w trzydniowych warsztatach muzycznych, które utworzą grupę muzyczną animującą modlitwę w Potoku. Warsztaty odbędą się w dnia 3-5 czerwca 2022 r., a poprowadzi je kompozytor p. Zbigniew Małkowicz, założyciel zespołu LUMEN.

Finałem warsztatów będzie planowany na 5 czerwca koncert POP-ORATORIUM „Miłosierdzie Boże” w wykonaniu zespołu LUMEN i osób, które dołączą do tworzonego chóru.

Sam koncert zainauguruje cykl „Wieczorów Miłosierdzia”, które rozpoczną się w lipcu, jednak czerwcowe wydarzenie muzyczne będzie tez okazją do wspólnej modlitwy i kultu Bożego Miłosierdzia.

Warto dodać, że na wspomniane warsztaty muzyczne może zapisać się każdy. Wystarczy zgłosić swój udział do 20 maja 2022 r. mailowo na adres potokwarsztaty@gmail.com lub telefonicznie pod numerem 509 725 468. Przy zgłoszeniu należy podać swoje imię i nazwisko, miejscowość, numer telefonu, adres mailowy i ewentualny instrument, jeśli na jakimś gramy.