W sobotę, 14 maja 2022 r., w Domu Katolickim ROMA w Przemyślu odbyły się warsztaty dla małżonków pt. „Kochajmy od nowa”. To inicjatywa Duszpasterstwa Odnowy w Duchu Świętym, grup charyzmatycznych i Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Przemyskiej.

Warsztaty małżeńskie stały się okazją do podjęcia rozmów nt. wzajemnego poznawania się małżonków, spojrzenia na swoją przeszłość, zarówno indywidualnie jak wspólnie, i wreszcie o jedności i jednomyślności w małżeństwie.

Spotkanie poprowadzili Joanna i Norbert Dawidczykowie, specjaliści od zażegnywania kryzysów małżeńskich, związani z Odnową w Duchu Świętym od 1997 r. Prywatnie są małżeństwem od 2001 r. i rodzicami trójki dzieci. Wspólnie prowadzą poradnię „Spotkanie”, jak również angażują się w prowadzenie rekolekcji dla rodzin i małżeństw.

Prowadzący warsztaty w Przemyślu o swojej posłudze wśród małżeństw, budowaniu wzajemnych relacji we własnym małżeństwie oraz wartości korzystania z tego typu inicjatyw opowiedzieli w ramach audycji „W rytmie wydarzeń”, 16 maja 2022 r.

Jak zaznaczyli, czas warsztatów był też okazją do skorzystania z konsultacji małżeńskich i wspólnej modlitwy.