18 maja 2022 r. w Błażowej odbyło się kolejne spotkanie robocze przed 42. Przemyską Archidiecezjalną Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę.

Jak zapowiedział w rozmowie z Radiem FARA abp Adam Szal, tegoroczna pielgrzymka ma przyjąć formę tradycyjną, dwunastodniowego wędrowania od Przemyśla do Jasnej Góry.

Tegoroczna pielgrzymka do tronu Matki Bożej będzie przebiegać pod hasłem „Z Maryją niesiemy pokój”. Kolejne spotkanie robocze było okazją, aby zaprezentować hasło, ale też część już przygotowanych materiałów formacyjnych i promocyjnych.

Jak zaznaczył ks. Robert Łuc, kwatermistrz przemyskiej pielgrzymki, w najbliższych dniach w parafiach Archidiecezji Przemyskiej pojawią się plakaty promujące pielgrzymkę na Jasną Górę, z informacjami nt. zapisów. – Dzisiaj pierwszy raz mieliśmy okazję zobaczyć te plakaty. Chcemy, aby już teraz pielgrzymi je widzieli i wiedzieli do kogo się zgłaszać – mówił ks. Łuc.

W spotkaniu udział wziął też Metropolita Przemyski abp Adam Szal, który niezmiennie każdego roku wyrusza z pielgrzymami w pieszą wędrówkę. – Będziemy wędrować razem z Maryją niosąc pokój – powiedział abp Szal nawiązując do tegorocznego hasła. – Nasze pielgrzymowanie to swoistego rodzaju rekolekcje w drodze, to okazja do spotkań wewnątrz grupy, ale też spotkań z różnymi ludźmi – dodał hierarcha.

Podczas spotkania organizacyjnego, kapłani odpowiedzialni za pielgrzymkę dzielili się też doświadczeniem Ogólnopolskiego Spotkania Dyrektorów i Duszpasterzy Pielgrzymkowych i rekolekcji, które przeżywali w Poruszewicach (diec. łódzka).

42. Przemyska Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z Archidiecezji Przemyskiej tradycyjnie wyruszy 4 lipca, a do celu dotrze 15 lipca. Jej hasłem będą słowa: „Z Maryją niesiemy pokój”.