Abp Adam Szal poświęcił kapliczkę z wizerunkiem Matki Bożej Patronki Rowerzystów na błażowskim Wilczaku. To pierwszy taki obraz w Polsce.

Niedzielna uroczystość, 29 maja 2022 r., rozpoczęła się Mszą Święta z okolicznościową homilią, podczas której Metropolita Przemyski zwracał uwagę wiernych na fakt, że nasze życie można porównać do drogi. – Nasze życie jest drogą. Nieraz prostą, jasną i pełna sukcesów, ale bywa też, że droga prowadzi tak jak tutaj na Wilczak, pod górę i z góry i są zakręty i miejsca nie zawsze równe. Życie jest wielką podróżą. Jak dodał abp Szal, celem tej drogi jest Niebo, spotkanie z Bogiem.

Pasterz Kościoła przemyskiego przypominał też, że przykładem kroczenia drogą ku Bogu jest dla nas Maryja, której wizerunek został w tym dniu poświęcony. – Wpatrujemy się przede wszystkim w Chrystusa, ale też w tych, których postawił na naszej drodze. Wśród tych osób szczególnie bliskich nam, katolikom jest Najświętsza Maryja Panna. Niech ona będzie naszą przewodniczką.

Ks. Jacek Rawski, proboszcz parafii w Błażowej zaznaczył, że zarówno miejsce, jak i ustawiony w nim wizerunek są wyjątkowe. – Mamy tutaj chyba pierwszy w Polsce taki obraz Matki Bożej Patronki Rowerzystów, a dzięki temu, że drogi przez Wilczak stają się coraz bardziej znane i są w krajowym systemie dróg rowerowych, to bardzo cieszymy się z tego, że możemy tutaj gościć tylu rowerzystów – mówił ks. Rawski.

Po zakończonej Mszy Świętej abp Adam Szal poświęcił kapliczkę z wizerunkiem Matki Bożej Patronki Rowerzystów, a na Wilczku rozpoczął się piknik, którzy zgromadził mieszkańców i rowerzystów w niedzielne popołudnie.

Relacji z pikniku rowerowego i poświęcenia kapliczki z wizerunkiem MB Patronki Rowerzystów mogliśmy wysłuchać w ramach audycji „W rytmie wydarzeń”, 30 maja 2022 r.