Po raz kolejny ulicami Jarosławia przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Tym razem wydarzenie pod hasłem „I ślubuję Ci” odbyło się 19 czerwca 2022 r.

Tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny rozpoczął się Mszą Świętą w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Jarosławiu, której przewodniczył proboszcz parafii ks. Krzysztof Szczygielski.

Po zakończeniu modlitwy w świątyni ulicami miasta wyruszył radosny, kolorowy marsz, w którym udział wzięły przede wszystkim rodziny, ale też wiele wspólnot i organizacji religijnych i społecznych, szczególnie związanych z ruchami pro-life.

Po przemarszu przy kościele pw. NMP Królowej Polski odbyła sie dalsza część wydarzenia, spotkanie ewangelizacyjne, atrakcje i zabawy dla najmłodszych oraz koncert zespołu NiemaGOtu, który po raz kolejny odwiedził miasto Jarosław.

Tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny został podsumowany na antenie Radia FARA, w ramach audycji „W rytmie wydarzeń”, 21 czerwca 2022 r. Telefonicznym gościem anteny był ks. Piotr Krzych, wikariusz parafii pw. NMP Królowej Polski w Jarosławiu.

fot. Henryk Grymuza/Niedziela Przemyska