W dniach 18-19 czerwca 2022 r. odbyła się pierwsza autokarowa pielgrzymka słuchaczy i pracowników Radia FARA. Pielgrzymi odwiedzili Warszawę, Niepokalanów i Szymanów.

Wyjazd stał się okazją nie tylko do zwiedzania i rekreacji, ale też rozwoju duchowego poprzez spotkania w miejscach związanych z polskimi świętymi.

Podczas wizyty w warszawie odwiedzono Świątynię Opatrzności Bożej i Panteon Wielkich Polaków, Narodowe Sanktuarium św. Andrzeja Boboli, Muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz Stare Miasto.

Niepokalanów stał się z kolei miejscem spotkania ze św. Maksymilianem Kolbe oraz kultem Niepokalanej.

Ostatnim punktem pielgrzymiej drogi był Szymanów i Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Jazłowieckiej, gdzie uczestnicy wyjazdu zanosili swoje intencje przez ręce Maryi.

W drodze powrotnej do Archidiecezji Przemyskiej część pielgrzymów zechciała podzielić się z radiosłuchaczami swoim doświadczeniem tego czasu, ale też nieustanną łącznością z Radiem FARA. Nie zabrakło pięknych słów, z których płynęła wiara, zaufanie i wzruszenie, a także radość z możliwości uczestniczenia w wyjeździe.

Rozmów z uczestnikami pielgrzymki autokarowej Radia FARA do Warszawy, Niepokalanowa i Szymanowa mieliśmy okazję wysłuchać w programie „W rytmie wydarzeń”, 21 czerwca 2022 r.