W pierwszą sobotę miesiąca, 2 lipca 2022 r., w sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym odbyło się kolejne Czuwanie Fatimskie. uroczysta Eucharystia, której przewodniczył abp Adam Szal.

W homilii metropolita przemyski przypomniał, że to piękna tradycja, aby w pierwsze soboty przypatrywać się objawieniom fatimskim. – Patrzymy i wyciągamy wnioski dla siebie z tego przesłania, które zostało skierowane do trojga dzieci: Łucji, Franciszka i Hiacynty – powiedział kaznodzieja przybliżając krótko historię objawień, skupiając się na ich eucharystycznym kontekście nawiązującym do trwającego roku eucharystycznego.

Hierarcha zaznaczył, że Maryja miała udział w początkach Kościoła, gromadząc się na modlitwie z apostołami, na łamaniu chleba i rozważaniu Słowa Bożego. – Maryja uczestniczyła w tych spotkaniach. Także w celebracji Eucharystii, którą sprawował św. Piotr po zmartwychwstaniu Chrystusa – dodał kontynuując rozważanie oparte o stwierdzenie tytuł „Niewiasta Eucharystii”. W to rozważanie wpisane były także postaci bł. ks. Bronisława Markiewicza oraz Służebnicy Bożej Matki Anny Kaworek.

Pod koniec Eucharystii metropolita przemyski wręczył papieskie różańce siedmiu jubileuszowym parom małżeńskim: od 55 lat, poprzez trzy „złota” aż do aluminiowej „10”. Specjalne błogosławieństwo papieskie otrzymał także ks. Dariusz Trybus CSMA, rodem z Krosna, który w tym roku przeżywa 25-lecie kapłaństwa.

Jak zawsze po Mszy świętej została odmówiona druga część różańca z pięknymi rozważaniami s. Doroty Pawłowskiej CSSMA, a czuwanie zakończyła procesja świateł z cudowną Figurą Pani Fatimskiej.