Piątek, 8 lipca 2022 r., był piątym dniem 42. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Na pątniczym szlaku są już wszystkie grupy pielgrzymkowe, a od początku towarzyszy im jedenasta grupa bł. ks. Jana Wojciecha Balickiego zrzeszająca pielgrzymów duchowych.

W Paszczynie swój dzień Eucharystią pod przewodnictwem abp. Adama Szala rozpoczęło siedem grup: św. Kazimierza, św. Jacka, św. Józefa, św. Wojciecha,  św. Jana, św. Andrzeja i św. Urszuli. Okolicznościową homilię w tym dniu wygłosił ks. prał. Stanisław Czenczek, sędzia w Sądzie Metropolitalnym w Przemyślu.

> > >  GALERIA  < < < 

Eucharystie w tym dniu pozostałe grupy przeżywały: grupa św. Rafała w Borku Wielkim, a grupy bł. Marii i św. Alberta w Pustkowie.


Po Eucharystii był czas, kiedy pielgrzymi fizyczni mogli pozdrawiać na antenie Radia FARA swoich bliskich i oczywiście pielgrzymów duchowych.


Tradycyjnie konferencję pielgrzymkową wygłosił ks. Łukasz Dziedzic, przewodnik grupy bł. Marii z Leżajska. Podczas kolejnej konferencji poruszył temat czynnego współczucia w cierpieniu.


Jaki był piąty dzień pielgrzymowania na Jasną Górę? Warto obejrzeć i posłuchać podsumowania w ramach wieczornego programu „Z pielgrzymkowego szlaku”.

Również każdego dnia pielgrzymkowa redakcja Radia FARA przygotowuje specjalne, krótkie filmowe podsumowanie dnia.

 


W Jarosławskim Opactwie odbyła się modlitwa różańcowa i nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej – dzień 3.


Więcej zdjęć z trasy i postojów poszczególnych grup można znaleźć
„Aktualnościach” na stronie pielgrzymka.przemyska.pl