Sobota, 9 lipca 2022 r., była szóstym dniem 42. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Na pątniczym szlaku jest obecnych 10 grup pielgrzymkowych, a od początku towarzyszy im jedenasta grupa bł. ks. Jana Wojciecha Balickiego zrzeszająca pielgrzymów duchowych.

W sobotę pielgrzymi Mszę Świętą przezywali nieco później, bo o godz. 10. Na wspólnej modlitwie spotkali się w Luszowicach, gdzie Eucharystii przewodniczył ks. Roman Chowaniec, proboszcz parafii pw. św. Doroty w Markowej, z kolei homilię wygłosił ks. Łukasz Dziedzic, który w tym roku prowadzi konferencje pielgrzymkowe dla pątników duchowych.

Szósty dzień pielgrzymki jest dniem poświęconym modlitwie za Ojczyznę i przypominaniu wartości patriotycznych. Dlatego też tradycyjnie pielgrzymi spotkali się w kościele w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie odbyło się nabożeństwo za Ojczyznę, z intencją pokoju na świecie.

Tradycyjnie konferencję pielgrzymkową wygłosił ks. Łukasz Dziedzic, przewodnik grupy bł. Marii z Leżajska. Podczas kolejnej konferencji poruszył temat czynnego współczucia w cierpieniu.

Jaki był piąty dzień pielgrzymowania na Jasną Górę? Warto obejrzeć i posłuchać podsumowania w ramach wieczornego programu „Z pielgrzymkowego szlaku”.

Również każdego dnia pielgrzymkowa redakcja Radia FARA przygotowuje specjalne, krótkie filmowe podsumowanie dnia.

W Jarosławskim Opactwie odbyła się modlitwa różańcowa i nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej – dzień 4.

Więcej zdjęć z trasy i postojów poszczególnych grup można znaleźć
„Aktualnościach” na stronie pielgrzymka.przemyska.pl