Niedziela, 10 lipca 2022 r.,był siódmym dniem 42. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Na pątniczym szlaku jest obecnych 10 grup pielgrzymkowych, a od początku towarzyszy im jedenasta grupa bł. ks. Jana Wojciecha Balickiego zrzeszająca pielgrzymów duchowych.

W tym dniu pielgrzymi zgromadzili się na Eucharystii w kościele św. Mikołaja w Starym Korczynie, w diecezji kieleckiej. Mszy Świętej przewodniczył bp Krzysztof Chudzio, który w wygłoszonej homilii zaprosił wiernych do słuchania Bożego Słowa, które wyznacza kierunek ludzkiego życia, zwłaszcza podczas doświadczenia życiowej pustyni.

Warto dodać, że siódmego dnia pielgrzymki pątnicy przekroczyli Wisłę. Tym razem po raz pierwszy wszystkie grupy uczyniły to przechodząc przez most w Borusowej. Dotychczas korzystali z przepraw promowych.

Tradycyjnie konferencję pielgrzymkową wygłosił ks. Łukasz Dziedzic, przewodnik grupy bł. Marii z Leżajska. Podczas kolejnej konferencji poruszył temat czynnego współczucia w cierpieniu.

Jaki był piąty dzień pielgrzymowania na Jasną Górę? Warto obejrzeć i posłuchać podsumowania w ramach wieczornego programu „Z pielgrzymkowego szlaku”.

Również każdego dnia pielgrzymkowa redakcja Radia FARA przygotowuje specjalne, krótkie filmowe podsumowanie dnia.

W Jarosławskim Opactwie odbyła się modlitwa różańcowa i nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej – dzień 5.

Więcej zdjęć z trasy i postojów poszczególnych grup można znaleźć
„Aktualnościach” na stronie pielgrzymka.przemyska.pl