Za nami ósmy dzień 42. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pątnicy są już coraz bliżej celu.

Poniedziałek, 11 lipca 2022 r., rozpoczął się wędrówką. Pielgrzymi pierwsze kilometry pokonywali w drodze do Działoszyc, gdzie wspólnie mieli uczestniczyć w Mszy Świętej.

Eucharystii w kościele pw. Trójcy Świętej w Działoszycach przewodniczył Metropolita Przemyski abp Adam Szal, a główną intencją tego dnia było dziękczynienie Bogu za powołania kapłańskie. Ofiarując swój trud, pątnicy modlili się o nowych kapłanów według Bożego Serca.

Do intencji dnia nawiązał również w swoim kazaniu ks. Mariusz Woźny, ojciec duchowny WSD w Przemyślu, podkreślając, że dla każdego człowieka wierzącego, kapłani stają się niezastąpionymi przewodnikami, którzy ukazują drogi prowadzące do świętości.

Spotkanie w Działoszycach stało się także okazją do wyrażenia szczególnych słów wdzięczności wobec kapłanów, którzy w tym roku obchodzą okrągłe rocznice przyjęcia sakramentu święceń.

Tradycyjnie konferencję pielgrzymkową wygłosił ks. Łukasz Dziedzic, przewodnik grupy bł. Marii z Leżajska. Podczas kolejnej konferencji poruszył temat czynnego współczucia w cierpieniu.

Jaki był piąty dzień pielgrzymowania na Jasną Górę? Warto obejrzeć i posłuchać podsumowania w ramach wieczornego programu „Z pielgrzymkowego szlaku”.

Również każdego dnia pielgrzymkowa redakcja Radia FARA przygotowuje specjalne, krótkie filmowe podsumowanie dnia.

W Jarosławskim Opactwie odbyła się modlitwa różańcowa i nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej – dzień 6.

Więcej zdjęć z trasy i postojów
poszczególnych grup można znaleźć
„Aktualnościach” na stronie pielgrzymka.przemyska.pl