Wspólna modlitwa, wędrowanie i rozważanie wartości ludzkiej pracy, to wątki które ponownie łączyły ze sobą wszystkie grupy pielgrzymkowe. Za nami 9. dzień 42. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Dla większości grup ten dzień rozpoczął się Mszą Świętą w kościele pw. św. Wojciecha Biskupa w Książu Wielkim, której przewodniczył Metropolita Przemyski abp Adam Szal. We wstępie Pasterz Kościoła przemyskiego zaznaczył, że podczas drogi ku Jasnej Górze, pątnicy nieustają w modlitwie o pokój.

Homilię wygłosił w tym dniu dyrektor Przemyskiej Pielgrzymki na Jasną Górę ks. Jacek Rawski. Kaznodzieja zwrócił uwagę wiernych na fakt, że 12-dniowe wędrowanie do Matki Bożej jest szukaniem Jezusa. – Mimo deszczy, mimo zimna, które nas dotknęło, a wcześniej upał, słońce które paliło, a jednak jesteśmy i trwamy. I może cała tajemnica naszego życia polega na szukaniu Jezusa – mówił ks. Rawski.

Na Eucharystii w Książu wielkim spotkały się niemal wszystkie grupy 42. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę z wyjątkiem grupy bł. Marii, która Mszę Świętą przeżywała w Wolicy i grupy św. Jacka, której pątnicy zgromadzili się na modlitwie w Konaszówce.

Dziewiątego dnia rekolekcji w drodze pątnicy mieli okazję – jak każdego roku – odwiedzić gościnnych parafian w Mstyczowie, który nieprzerwanie od lat zapraszają strudzony pielgrzymów na obiad. Postój ten stał się okazją do kolejnej łączności pielgrzymów duchowych z fizycznymi, a wszystko dzięki radiowo-telewizyjnemu wejściu ekipy Radia FARA i FaraTV.

Tradycyjnie konferencję pielgrzymkową wygłosił ks. Łukasz Dziedzic, przewodnik grupy bł. Marii z Leżajska. Podczas kolejnej konferencji poruszył temat czynnego współczucia w cierpieniu.

Jaki był piąty dzień pielgrzymowania na Jasną Górę? Warto obejrzeć i posłuchać podsumowania w ramach wieczornego programu „Z pielgrzymkowego szlaku”.

Również każdego dnia pielgrzymkowa redakcja Radia FARA przygotowuje specjalne, krótkie filmowe podsumowanie dnia.

W Jarosławskim Opactwie odbyła się modlitwa różańcowa i nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej – dzień 7. Tym razem w Jarosławskim Opactwie obecny był bp Krzysztof Chudzio, biskup pomocniczy Archidiecezji Przemyskiej.

Więcej zdjęć z trasy i postojów
poszczególnych grup można znaleźć
„Aktualnościach” na stronie pielgrzymka.przemyska.pl