Za nami 11. dni 42. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Dzień ten został poświęcony rozważaniom nt. świętości życia.

Przedostatni dzień pielgrzymowania, 14 lipca 2022 r., zgromadził pątników 42. Archidiecezjalnej Przemyskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę na Eucharystii w parafii pw. św. Jana Berchmansa w Gorzkowie Nowym. Na modlitwie zebrały się wszystkie grupy pielgrzymkowe,

Mszy Świętej przewodniczył abp Adam Szal, który od wielu już lat wraz ze swymi diecezjanami pielgrzymuje do tronu Pani Jasnogórskiej. Natomiast homilię wygłosił ks. Mariusz Bakalarz, rzecznik Archidiecezji Częstochowskiej i redaktor naczelny serwisu niedziela.pl. W swoim słowie nawiązał do tematu i intencji dnia, mówiąc o różnych wymiarach świętości, która jest zadaniem każdego człowieka.

Eucharystia w Gorzkowie stała się także okazją do wielkiego dziękczynienia Bogu i ludziom za dobro, jakiego pątnicy doświadczyli w czasie 11 dni pielgrzymowania.

11. dnia Przemyskiej Pielgrzymki na Jasną Górę dotarli pielgrzymi duchowi, którzy przed obrazem Matki Bożej zgromadzili się na całonocnym czuwaniu modlitewnym.

Spotkanie było okazją do omodlenia intencji wszystkich pielgrzymów fizycznych i duchowych, oraz wszelkich intencji radiosłuchaczy zanoszonych do Boga przez ręce Maryi. Nie zabrakło też świadectwa s. Agaty Wójcik, która dzieliła się swoim doświadczeniem choroby i uzdrowienia.

Tuż po północy odbyła się też Eucharystia sprawowana przy ołtarzu w kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej. Mszy Świętej przewodniczył ks. Andrzej Bienia, dyrektor Radia FARA – Rozgłośni Archidiecezji Przemyskiej i przewodnik pielgrzymów duchowych.

Podczas homilii ks. Bienia zachęcał pielgrzymów duchowych do codziennej lektury Pisma Świętego, aby móc zbudować silną relację z Bogiem.

– Kiedy przychodzimy na Eucharystię, pierwsze co słyszymy to jest właśnie to słowo od Boga, który wypowiada je do konkretnych osób, do naszej wspólnoty – mówił przewodnik pielgrzymów duchowych.

Kapłan zachęcał, aby się w to Słowo wsłuchiwać, umieć się nad nim zastanowić, aby zrozumieć do Pan Bóg do nas mówi, a następnie tym Słowem żyć.

Tradycyjnie konferencję pielgrzymkową wygłosił ks. Łukasz Dziedzic, przewodnik grupy bł. Marii z Leżajska. Podczas kolejnej konferencji poruszył temat czynnego współczucia w cierpieniu.

Jaki był piąty dzień pielgrzymowania na Jasną Górę? Warto obejrzeć i posłuchać podsumowania w ramach wieczornego programu „Z pielgrzymkowego szlaku”.

Również każdego dnia pielgrzymkowa redakcja Radia FARA przygotowuje specjalne, krótkie filmowe podsumowanie dnia.

W Jarosławskim Opactwie odbyła się modlitwa różańcowa i nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej – dzień 9.

Więcej zdjęć z trasy i postojów
poszczególnych grup można znaleźć
„Aktualnościach” na stronie pielgrzymka.przemyska.pl