Trzeci dzień trwającego w Kalwarii Pacławskiej Franciszkańskiego Spotkania Młodych nazwany został przez samych uczestników dniem sportu, kuchni i kultury. To za sprawą programu, który przygotowano: spotkanie z Karolem Okrasą, zawody sportowe i spektakl teatralny Lilia.

Wtorek, 26 lipca 2022 r., rozpoczął się tradycyjnie od fitnessu, śniadania i jutrzni. Następnie uczestnicy zgromadzili się w Bazylice Kalwaryjskiej na wspólnej Eucharystii, której przewodniczył br. Piotr Reizner, poprzedni dyrektor FSM. W homilii skupił się na postaci św. Franciszka, założyciela zgromadzenia, które otacza opieka duszpasterską „Jasną Górę Podkarpacia”, czyli Kalwarię Pacławską.

Po Eucharystii uczestnicy FSM wzięli udział w spotkaniach w grupach dzielenia. To szczególny czas na zgłębianie tegorocznego tematu spotkania jakim jest słowo „Istnienie”.

Szczególnym punktem programu było Spotkanie z Gościem FSM, którym był Karol Okrasa, znany polski kucharz, autor i prezenter telewizyjnych programów o tematyce kulinarnej. Dał on piekne świadectwo wiary i realizacji pasji życiowej.

Druga część dnia miała wymiar sportowo-kulturalny. Organizatorzy FSM przygotowali specjalne zawody w Bumper Ball. Po wcześni9ejszym zgłoszeniu drużyn uczestnocy mogli podjąć zdrową i zabawną rywalizację sportową. Następnie odbył się spektakl teatralny „Lilia”, a po nim wszyscy zgromadzili się w Bazylice Kalwaryjskiej, aby wziąć udział w krótkiej modlitwie i zasłonięciu cudownego obrazu Matki Bożej Słuchającej. Ale to nie wszystko… Bo ostatnim punktem programu było Kino nocne FSM-u. Wyświetlony został film „Dotknij nieba”. Po czym w Kalwarii nastała cisza nocna.

Zdjęcia z 3 dnia 35. Franciszkańskiego Spotkania Młodych w Kalwarii pacławskiej można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej >>> KLIKAJĄC TUTAJ <<<


Biuro prasowe Franciszkańskiego Spotkania Młodych przygotowało też krótki klip wideo o modlitwie podczas spotkania.