Czwartek, 28 lipca 2022 2022 r., był piątym dniem 35. Franciszkańskiego Spotkania Młodych, które od niedzieli trwa w Kalwarii Pacławskiej. Zawsze ten dzień ma wymiar kapłański, a to za sprawą Eucharystii, której przewodniczą franciszkańscy neoprezbiterzy. W tym roku Mszę świętą z błogosławieństwem prymicyjnym celebrował br. Dawid Bujas.

Z kolei inną niż zwykle homilię wygłosił br. Bartosz Pawłowski, gwardian z parafii franciszkańskiej w Sanoku z pomocą br. Piotra Reiznera, gwardiana w parafii franciszkańskiej w Lwówku Śląskim. Wprowadzeniem do niej było przedstawienie, które w sposób obrazowy miało ukazać bezgraniczną miłość Pana Boga. – Zobacz w swoim sercu, czy widzisz tego Boga, który cię tak bardzo kocha? Czy widzisz tego Boga, który zapłacił wszystko za twój grzech, za twój syf, za to wszystko, co w tobie cuchnie. On za to wszystko zapłacił! Znasz już taką Miłość? Szukasz takiej Miłości? Jesteś wierny takiej Miłości? Kochasz taką Miłość? – pytał młodych br. Pawłowski. Tą Miłością doskonałą jest sam Bóg!

Natomiast Gościem Spotkania FSM w tym dniu byli Maja i Krzysztof Sowińscy ze wspólnoty uwielbienia „Głos Pana” w Skierniewicach. Na co dzień prowadzą fundację SOWINSKY, której jednym z celów jest ewangelizacja. Po doświadczeniu spotkania z Bogiem w swoim życiu i radykalną przemianą, jakie to spotkanie niesie – służą Bogu jako małżeństwo. Prowadzą działalność ewangelizacyjną w Internecie i nie tylko. Maja – poprzez śpiew w modlitwie uwielbienia i pisanie bloga, a Krzysztof – przez głoszenie Słowa w różnych miejscach – zakładach karnych, szkołach, parafiach i wspólnotach.

Jak każdego dnia na Franciszkańskim Spotkaniu Młodych w Kalwarii Pacławskiej był czas na modlitwę, zabawę, zgłębianie na spotkaniu w grupach tegorocznego tematu jakim jest „Istnienie”. Jeśli chodzi o duchowy wymiar tego czasu to nabożeństwo w plenerze poprowadził br. Adam Mikosiak wraz ze wspólnotą nowicjuszy z Kalwarii Pacławskiej, a wieczorem w Bazylice rozświetlonej blaskiem świec przed cudownym obrazem Matki Bożej Słuchającej uroczyście odśpiewano Akatyst ku czci Bogurodzicy.

Zakończeniem dnia była potańcówka w Sali Pielgrzyma, potocznie nazywanej stodołą. W tym roku uczestnicy mieli za zadanie przygotować stroje w stylu boho.


Zdjęcia z 5. dnia 35. Franciszkańskiego Spotkania Młodych w Kalwarii pacławskiej można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej >>> KLIKAJĄC TUTAJ <<<