Sierpień szczególnie zbliża nas do pielgrzymowania do Kalwarii Pacławskiej. Dla wielu to duchowe doświadczenie na modlitwie w Sanktuarium i na dróżkach, ale dla niektórych to też szczególny krajobraz, wypełniony wyjątkową roślinnością.

W poniedziałkowym programie „W rytmie wydarzeń” – 1 sierpnia 2022 r. – gościliśmy dr Małgorzatę Wilgucką, która pokazała nam w jaki sposób roślinność Kalwarii Pacławskiej przez swoje nazewnictwo i symbolikę, łączy się z duchowością tego miejsca.

Spotkanie na antenie Radia FARA stało się okazją do zaproszenia na dwie prelekcje poświęcone kalwaryjskiej roślinności. Pierwsze ze spotkań odbędzie się 2 sierpnia o godz. 18:45 w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Przemyślu, pt. Maryjne rośliny Kalwarii Pacławskiej. Drugie spotkanie zaplanowane jest na 26 sierpnia na godz. 16:30 w klasztorze Ojców Reformatów w Przemyślu. Tam zaprezentowany zostanie temat „Święta” przyroda Kalwarii Pacławskiej w perspektywie antropologii kulturowej. Rośliny i motywy pasyjne.

Obydwie prezentacje przygotowała dr Małgorzata Wilgucka. Jak zaznaczyła w Radiu FARA, tematy łączą się ze sobą, więc warto skorzystać z obydwu spotkań, na które wstęp jest wolny.