Nieco ponad tydzień dzieli nas od uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W wielu sanktuariach będzie to czas odpustów i wielkich modlitewnych spotkań. Podobnie będzie w Borku Starym.

Odpust Wniebowzięcia NMP w Sanktuarium Matki Bożej Boreckiej w Borku Starym potrwa trzy dni i będzie czasem wspólnego pielgrzymowania i modlitewnej zadumy. Czas ten poprzedzi nowenna przy figurze Matki Bożej Zaśniętej, która odbywać się będzie od 5 sierpnia codziennie o godz. 18.

– Pragniemy przygotować się, oczekując razem z Maryją na to czego Chrystus dokona w swoim wielki miłosierdziu, w swoich łaskach właśnie w dzień Wniebowzięcia – mówił w Radiu FARA o. Grzegorz Kluz OP, przeor klasztoru i kustosz sanktuarium w Borku Starym.

Jak dodał o. Kluz, na odpust do Borku Starego przybywa tysiące osób. Przynoszą oni swoje intencje, wspólnie się modlą, ale też dziękują Bogu za otrzymane łaski i za dar odpustu.

Uroczystości odpustowe u Matki Bożej Boreckiej rozpoczną się 13 sierpnia i potrwają trzy dni. Modlitwie będą towarzyszyć także księża biskupi z Przemyśla i Rzeszowa: bp Stanisław Jamrozek i bp Kazimierz Górny.

Finałem Odpustu w Sanktuarium Matki Bożej Boreckiej w Borku Starym będzie suma odpustowa o godz. 11 oraz koncert „Moc Uwielbienia” o godz. 19.

Rozmowy z o. Grzegorzem Kluzem OP nt. kultu Matki Bożej w Borku Starym oraz nowenny i odpustu Wniebowzięcia NMP mogliśmy wysłuchać w programie „W rytmie wydarzeń” w piątek, 5 sierpnia 2022 r.

PROGRAM ODPUSTU WNIEBOWZIĘCIA NMP
W SANKTUARIUM MB BORECKIEJ W BORKU STARYM: