15 sierpnia 2022 r., w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Husowie odbył się Archidiecezjalny Festiwal Wdzięczności „Złote Kłosy”, który był okazją do dziękczynienia Bogu za wszelkie łaski, także za tegoroczne plony.

Centrum spotkania była Msza Święta, której przewodniczył senior Archidiecezji Przemyskiej abp Józef Michalik. W homilii nawiązał do przeżywanej uroczystości Wniebowzięcia NMP. – To jest ta wielka tajemnica, że Bóg, żeby zrealizować swój plan, posługuje się człowiekiem. Posłużył się Maryją, żeby naprawić to, co ta pierwsza matka ludzi Ewa pomieszała w Bożych planach – mówił abp Michalik. – To i nasze zadanie, żebyśmy włączali się w Boży plan, bo ktoś będzie zbawiony dzięki mojemu zaangażowaniu.

Abp Michalik zachęcał uczestników liturgii, aby każdego dnia wybierać dobro i wierność Bogu. – Miejmy odwagę iść pod prąd wybierając dobro, odważnie wybierać wierność Panu Bogu. To się uda, jeśli naród będzie mieć odwagę popierać dobrych.

Podczas Archidiecezjalnego Festiwalu Wdzięczności „Złote Kłosy” wyróżniono osoby i instytucje mające zasługi w czynieniu dobra i pomaganiu potrzebującym. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele samorządu, na czele z wojewodą Ewą Leniart i osoby szczególnie zaangażowane w działalność charytatywną.

Ponadto w ramach uroczystości w Husowie odbyło się otwarcie wyremontowanej drogi powiatowej, a wydarzeniu towarzyszyły występy artystyczne i atrakcje dla całych rodzin.

W piątek, 19 sierpnia 2022 r., w ramach audycji „W rytmie wydarzeń” mieliśmy okazje wysłuchać skrótu z gali wręczenia statuetek „Złote Kłosy 2022”.