Od 10 do 11 września 2022 roku w Pruchniku odbywały się Dni Patrona Miasta, którym jest bł. Bronisław Markiewicz pochodzący z tej miejscowości. 

Pierwszym punktem tych obchodów stała się piesza pielgrzymka śladami świętego z Pruchnika do Archikatedry w Przemyślu. Uczestnicy pielgrzymki wyruszyli o godz. 6.30 po rozesłaniu przez Proboszcza ks.  Piotra Kandefera , natomiast przewodził grupie pielgrzymów ks. Adam Motyka CSMA, proboszcz z parafii Tuligłowy. Pierwsze kroki pielgrzymi skierowali w miejsce, gdzie stał dom w którym narodził się bł. Bronisław, a obecnie znajduje się tam pomnik błogosławionego. Następnie pątnicy przez Tuligłowy, Bełwin i Łętownię udali się do katedry w Przemyślu. W poniedziałek na naszej antenie mogliśmy wysłuchać relacji z pielgrzymki oraz obchodów Dnia Patrona Miasta.

W katedrze Przemyskiej na pielgrzymów czekał abp Adam Szal oraz kard. Konrad Krajewski – jałmużnik papieski, który odwiedził Przemyśl jadąc na Ukrainę z pomocą humanitarną. Kardynał skierował do pielgrzymów krótkie słowo i udzielił błogosławieństwa.

Mszy Świętej na zakończenie pielgrzymki przewodniczył abp Adam Szal metropolita przemyski, który wygłosił także homilię.

Niedzielne obchody Dnia Patrona rozpoczęły się o godz. 16.00 od II Przeglądu na skrzydła anielskie, pod hasłem „Wzlot aniołów”. Przegląd rozpoczęła Msza Święta w kościele parafialnym pod przewodnictwem miejscowego proboszcza  ks. Piotra Kandefera, który przywitał wszystkich zgromadzonych a szczególnie dzieci przebrane za aniołki.

Podczas Eucharystii w kazaniu ks. proboszcz zwrócił się do wszystkich zgromadzonych a przede wszystkim do dzieci.

Po Eucharystii odbył się przemarsz przez rynek miasta pod pomnik bł. Bronisława aby na końcu dojść do GOK gdzie odbyło się podsumowanie „II Przeglądu na skrzydła anielskie”, pod hasłem „Wzlot aniołów” oraz montaż słowno – muzyczny „Garść malin” o życiu bł. Bronisława Markiewicza. Wszyscy uczestnicy wydarzenia otrzymali pamiątkowe aniołki.