sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku, jak każdego siedemnastego dnia miesiąca, tak i w sobotę, 17 września 2022 r., odbyła się modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie wewnętrzne.

Eucharystii przewodniczył ks. Marek Wasąg, natomiast okolicznościową homilię wygłosił ks. Maciej Skrzypski. Wieczorną modlitwę tradycyjnie animowała Wspólnota Miłości Miłosiernej.

W homilii kaznodzieja zwrócił uwagę na to, że każdy człowiek musi funkcjonować i roztropnie podejmować wybory, które będą mieć konsekwencje doczesne ale tez i wieczne. – Pierwszy rodzaj roztropności to jest roztropność fałszywa, której cel jest zły. Ona prowadzi człowieka do celu, który sam w sobie jest zły. Natomiast jest też roztropność prawdziwa, która jest cnotą. Jest związana z darem Ducha Świętego, z darem mądrości. Ona prowadzi człowieka do dobra, ku dobru – wyjaśniał ks. Skrzypski.

Przypomniał także, że Bóg chce zbawieni9a każdego człowieka. – To jest piękna droga, do której Pan Jezus nas zaprasza. Wciągnij żagiel na maszt! Wyjdź z portu, w którym może wegetujesz! Wypłyń ku dalekiej gwieździe i nie przejmuj się ciemnością, która cię otacza. Zaryzykuj! Postaw wszystko na jedną kartę. Rusz głową, a nie siedź zrezygnowany z założonymi rękami. Pan Jezus nas nie rozlicza z sukcesów i porażek. On patrzy na nasze pragnienia i podejmowane działania – zachęcał.


Można także odsłuchiwać archiwalne nagrania rozważań, które były wygłaszane podczas poprzednich spotkań modlitewnych w Polańczyku.