Nad brzegami jeziorka widziałem pełno kwitnących lilii białych wodnych. Pamiętam, że od lat dziecinnych szczególniejszy dla mnie urok miały te kwiaty. Nie mogłem się im i dzisiaj napatrzyć. (…) To znowu patrząc na sięgające za tymi liliami dziewczęta pomyślałem: jeżeli z błotnych kałów i dzikich zarośli nawodnych wyrastają tak śnieżnej i czystej białości kwiaty, czemuż by i z zaniedbanych, a nawet w zepsucia ugrzęzłych wiosek naszych nie miały bezpiecznie wykwitać czyste dusze Służebniczek Najświętszej Panny? – to fragment zamyśleń bł. Edmunda Bojanowskiego, człowieka o duszy kontemplatyka, który w najbardziej prozaicznych sytuacjach codziennego życia potrafił odnajdywać ukryte plany Pana Boga.

Po wakacyjnej przerwie na antenę Radia FARA powróciła audycja „Herbata z aureolą”, w której poznajemy świętych i błogosławionych związanych z ziemią podkarpacką, a zwłaszcza Archidiecezją Przemyską.

W poniedziałek, 19 września 2022 r., gościem audycji była s. Krystyna Kasperczyk, Służebniczka Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej. Siostra przybliżyła postać bł. Edmunda Bojanowskiego, założyciela Zgromadzenia sióstr Służebniczek, osoby o niezwykłym zamyśle wychowawczym, twórcy ochronek wiejskich dla ubogich dzieci oraz wielkiego działacza społecznego. Stworzona przez niego idea wychowania młodego pokolenia jest wciąż aktualna, a dzieło, któremu początek przed ponad 150 laty, rozwija się i stanowi żywy pomnik tego wiernego syna i czciciela Maryi Niepokalanej.