We wtorek, 20 września 2022 roku, minie 30 lat od Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Szkaplerznej z łańcuckiej Fary. Parafia przygotowuje się do tego wydarzenia od dawna poprzez tzw. nowennę tygodni, a od piątku przez Misje święte, które głosi ks. Marek Studenski.

Centralne uroczystości zaplanowano na najbliższą niedzielę (25 września br.) o godz. 11.00. Będzie im przewodniczył metropolita przemyski, abp Adam Szal. Wtedy zostanie też konsekrowany nowy ołtarz, poświęcona ambona i z wdzięcznością za otrzymane łaski, złożone zostaną u stóp Matki Bożej insygnia królewskie, berło i jabłko. To niecodzienne wydarzenie, będzie transmitowane przez Radio Fara i Telewizję Internetową fara.tv.

Dlatego w poniedziałek, 19 września 2022 r., gościem „Rozmowy dnia” był ks. prał. Grzegorz Garbacz, proboszcz parafii pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Łańcucie (Fara) , który podsumował dotychczasowe przygotowania, zaprosił do uczestnictwa w trwających Misjach świętych i zachęcił do wspólnego świętowania w najbliższą niedzielę.