Rusza XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W ubiegłym roku nadesłano blisko tysiąc prac.

Po raz kolejny dzieci i młodzież będą mieć okazję, by pokazać swoje spojrzenie na życie, niezależnie od jego momentu. Niezmiennie głównym celem konkursu organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka jest rozwijanie wśród młodzieży wrażliwości na wartość życia człowieka poprzez promocję tematyki pro-life.

Jak zapewniają organizatorzy, konkurs ma za zadanie kształtować wyobraźnię i umiejętności otaczającego świata, rozbudzać wrażliwość na drugiego człowieka, zwłaszcza tego potrzebującego. Zachęca również uczniów do twórczego myślenia, ujawniania swoich talentów, zarówno tych plastycznych, literackich, dziennikarskich czy filmowych.

O szczegółach dotyczących tematyki konkursu oraz podziału na kategorie mówiła w programie „W rytmie wydarzeń” – w czwartek, 24 listopada 2022 r. – Magdalena Guziak-Nowak, sekretarz zarządu, dyrektor ds. edukacji Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Konkurs odbywa się w trzech grupach wiekowych: klasy IV-VI i VII-VIII szkoły podstawowej oraz wszystkie klasy szkół ponadpodstawowych. Każda z nich przebiega w trzech kategoriach artystycznych: uczestnicy mogą przygotować zarówno pracę literacką, plastyczną, jak i multimedialną.

Termin nadsyłania zgłoszeń na XIX Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” upływa 10 lutego 2023 r. Szczegóły na konkurs.pro-life.pl.