W tym roku po raz drugi Stowarzyszenie „Abraham i Sara” zaprasza wszystkie parafie i wspólnoty do zaangażowania się 11 grudnia 2022 r. w Dzień Modlitw o Dar Potomstwa pod hasłem „Umacniajmy wzajemnie serca nasze”. Pary mające problemy z płodnością to ok. 20% młodych wiernych! Tęsknota, ból i stres powodują, że są niespokojni i wystawieni na pokusy. Potrzebują naszej modlitwy, aby nabrać cierpliwości i umocnić swoje serca.

Naszym marzeniem jest, aby pary doświadczające dłuższego lub krótszego okresu oczekiwania na dziecko, miały świadomość, że cały Kościół wstawia się za nimi, że troszczy się o umocnienie ich serc, że towarzyszy im w ich ogromnej tęsknocie. Może szczególnie ważne jest, aby to lokalna wspólnota parafialna otaczała ich modlitwą i troską – podkreślają organizatorzy.

Dlatego w czwartek, 24 listopada 2022 r., w „Rozmowie dnia” gościem była Izabela Salata, Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia „Abraham i Sara”, która m.in. przybliżyła ideę Dnia Modlitw o Dar Potomstwa, założenia tej modlitwy, a także zachęciła do zorganizowania takiej inicjatywy w swojej parafii i skorzystania z udostępnionych przez Stowarzyszenie materiałów, które dostępne są TUTAJ.